top of page

METAL KESME YAĞI KATKISI - GW 1050


GW 1050 sodyum petrol Sülfonatları, yüzey aktif maddeler ve pas inhibitörleri olarak ikili işlevleri nedeniyle benzersiz malzemelerdir. Molekülün sülfonat ucunun kutupsal doğası, hidrokarbon kuyruğu köprüyü kutupsuz faza sağlarken, su veya diğer polar malzemelerle yönlendiren tipik bir anyonik yüzey aktif madde olarak işlev görür.


FORMULASYON
GW 1050, seçilen endüstriyel ve metal işleme uygulamalarında ağırlık olarak %10 ila %22 konsantrasyonlarında kullanılabilir.

UYGULAMALAR

Metal İşleme Sıvısı

Sodyum sülfonatlar, metal işleme sıvılarında uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. GW 1050 emülgatörler ve korozyon inhibitörleri olarak işlev görür. Sıvı sistemde, sülfonatlar yağ ve suyu birbirinden ayırabilir, böylece birlikte var olabilirler ve bir emülsiyon oluşturabilirler. 

Tavsiye edilen SPS: GW 1050L, GW 1050M

Korozyon Önleyeci Bileşikler

Yüksek molekül ağırlıklı sodyum sülfonatlar metal yüzeylere yapışır ve mükemmel nem bariyerleri sağlar. GW 1050H, petrol yağları, mumlar, petrolatumlar ve çeşitli sentetik malzemelerle birleştirilebilir. Bitmiş ürünler koruyucu yağlar ve otomotiv pas geçirmezlik formülasyonları gibi uygulamalarda kullanılır. GW 1050H, ince filmler arzu edildiğinde çok çeşitli çözücülerle de uyumludur. Katı yüzeyde, sülfonatlar yapıştırıcı gibi çalışır, yağ metale tutunur. Kimyasal olarak yağı metale bağlayarak, sülfonatlar su ve havanın metalin yüzeyine ulaşmasını önler.

Tavsiye edilen SPS:  GW 1050H

 


Cevher Flotasyonu
GW 1050 sülfonatlar, çeşitli metaller ve mineraller için flotasyon maddeleri olarak kullanılmıştır. Sülfonatların parçacıkların yüzeyini ıslatma kabiliyeti, cevher hidrofobik hale getirir. Bu, cevherin hava kabarcıklarına yapışmasını ve köpüğün yüzeyine taşınmasını sağlar.

Cevher flotasyonunda, sülfonatlar cevher parçacıklarını hava kabarcıklarına, bir köpükte bağlayarak kayadan yükselmelerine ve ayrılmalarına izin verir.

 Tavsiye edilen SPS: GW 1050M, GW 1050H,

Demülsifiers

GW 1050H dereceli sülfonatlar de-emülgatör olarak hareket edebilir. Hantal bir yapı, bir damlacık etrafında sürekli bir koruyucu film oluşturmalarını önler. Bu, iki damlacığın birbirine temas etmesini ve çözümlerden ayrılan büyük bir damlacık oluşturmasını sağlar.

Tavsiye edilen SPS: GW 1050H

Motor Yağı ve Dizel Katkısı

Sodyum sülfonatlar genellikle bu uygulama için kalsiyum veya baryum tuzlarına dönüştürülür; bununla birlikte, bazı durumlarda sodyum sülfonatlar tercih edilebilir. Deterjan ve pas önleyici özellikler, katkı maddesi olarak kullanıldıĞında GW 1050H'NİN en önemli işlevleridir.

Overbasing, kalsiyum ve magnezyum gibi ekstra atomlara sahip bir solfonat molekülünü güçlendiren bir süreçtir, böylece bir karışımda fazla asit ararlar ve nötralize eder. Bu işlem genellikle motor yağı katkı maddelerinde kullanılır.

Tavsiye edilen SPS: GW 1050H

DİĞER UYGULAMALAR

•    Kuru Temizleme Solventleri
•    Deri Prosesleri
•    Baskı Mürekkebi
•    Petrol kuyusu sondaj sıvıları 

 

Metal%20kesme%20yag%C4%B1%20katk%C4%B1s%
bottom of page